Aplikacja do poprawy komunikacji wewnątrz firmy

Jeśli masz już za sobą lekturę naszego artykułu, w którym wyjaśnialiśmy, dlaczego dobra komunikacja wewnętrzna w firmie jest tak ważna dla Twoich pracowników, to naturalnym ruchem powinno być dla Ciebie wprowadzenie zmian w tym obszarze. Problemy komunikacyjne są standardem w większości firm, a już szczególnie w korporacjach i w przedsiębiorstwach wieloosobowych, w tym zatrudniających w modelu zdalnym. Najlepszą odpowiedzią na ten dylemat jest aplikacja do poprawy komunikacji wewnątrz firmy. Stworzyliśmy takie narzędzie, które zostało znakomicie przyjęte na europejskim rynku – już teraz z Blue Colibri App korzysta kilkadziesiąt tysięcy pracowników w wielu krajach Europy.  

Blue Colibri App to aplikacja, którą możesz wdrożyć w Twojej firmie od ręki, praktycznie natychmiast zauważając wynikające z tego korzyści. Nie tylko usprawnia ona obieg informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, ale też wspiera proces angażowania pracowników w sprawy organizacji. Jest to możliwe dzięki kluczowym funkcjonalnościom naszej aplikacji, które omawiamy w tym artykule. 

Tworzenie wydarzeń 

Jeśli regularnie organizujesz różne istotne wydarzenia, w które pracownicy powinni się zaangażować, natomiast zwykle przechodzą one bez echa, to docenisz funkcjonalności naszej aplikacji. Blue Colibri App pozwala łatwo tworzyć i udostępniać wydarzenia firmowe, a także automatycznie zapisywać je w kalendarzu – zarówno dla wszystkich pracowników, jak i dla zainteresowanych grup. Powiadomienie zostanie wysłane na urządzenia mobilne pracowników, dlatego na pewno ich nie przegapią. 

Ta funkcjonalność szczególnie dobrze sprawdzi się do umawiania zebrań, ale też informowania pracowników o różnego rodzaju eventach firmowych, szkoleniach, spotkaniach edukacyjnych etc. Indywidualnie wysyłane zaproszenia zawsze działają motywująco na ich adresatów, co także zwiększy poziom zaangażowania pracowników w bieżące sprawy firmowe. 

Grupy dyskusyjne

Bardzo interesującą funkcją wbudowaną w naszą aplikację jest czat, który z powodzeniem może zastąpić popularne komunikatory internetowe w ramach komunikacji wewnętrznej. Z poziomu aplikacji Blue Colibri App można czatować z każdą osobą z listy kontaktów, która wyrazi na to zgodę, jak również tworzyć zespoły konwersacyjne, co świetnie sprawdza się chociażby podczas wspólnego realizowania jakiegoś projektu – zwłaszcza w zespole rozproszonym. 

Ta funkcja sprawia, że aplikacja staje się prawdziwą platformą komunikacyjną dla pracowników. Dzięki niej członkowie zespołu zyskują dodatkową możliwość komunikowania się między sobą i wymiany informacji, co także ma pozytywny wpływ na poziom ich zaangażowania w życie firmy. 

Galeria 

To jedna z najbardziej intrygujących funkcji dostępnych z poziomu aplikacji korporacyjnej Blue Colibri App. Można ją wykorzystać w ramach strategii integrowania zespołu oraz angażowania pracowników w sprawy firmowe. Funkcja ta pozwala tworzyć i przeglądać albumy poprzez przesyłanie/pobieranie zdjęć i filmów prezentujących codzienne życie firmy. Dostęp do tej funkcji z pewnością docenią osoby pracujące w modelu zdalnym oraz w terenie, które siłą rzeczy mają mocno ograniczone możliwości integrowania się ze współpracownikami w ramach struktury organizacji. 

Ankiety 

Jest to funkcja, którą uruchomiliśmy stricte z myślą o zwiększeniu zaangażowania pracowników w życie firmy. Jednym z typowych problemów komunikacyjnych w przedsiębiorstwach, a zwłaszcza korporacjach, jest brak wartościowego feedbacku ze strony pracowników. Gdy nie mają oni możliwości podzielenia się swoimi opiniami czy pomysłami, to w naturalny sposób przestają się angażować w sprawy firmowe i mają poczucie, że ich głos się nie liczy. Działa to deprymująco i bardzo osłabia morale w zespole.

Funkcja tworzenia i udostępniania ankiet pozwala utrzymać bliższy kontakt z pracownikami, poznać ich problemy i tym samym wprowadzić takie zmiany w przedsiębiorstwie, które realnie przyczynią się do poprawy atmosfery oraz warunków pracy. Jednocześnie da to pracownikom poczucie, że ich głos rzeczywiście ma znaczenie. 

Jak poprawić komunikację w firmie? Przeczytaj artykuł na naszym blogu i poznaj najlepsze wskazówki dla pracodawców i managerów HR!

Blue Colibri App to jednak nie tylko aplikacja do poprawy komunikacji wewnątrz firmy. Możesz wykorzystać to cyfrowe narzędzie również w celach edukacyjnych (rozbudowane funkcje e-learningowe) czy do administrowania sprawami HR (m.in. funkcja wewnętrznego obiegu dokumentów). 

Zapoznaj się z wszystkimi rozwiązaniami wbudowanymi w aplikację Blue Colibri App, a także poznaj praktyczne zastosowanie naszych pozostałych narzędzi komunikacyjnych


Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!