Employee app: najlepszy sposób na dotarcie i zaangażowanie pracowników poza biurem

Dotarcie i zaangażowanie pracowników bez laptopa lub adresu e-mail często bywa trudne. Dzięki odpowiednim narzędziom możesz zadbać o to, by wszystkie Twoje wiadomości docierały do każdego pracownika, oszczędzając jednocześnie wiele formalności administracyjnych. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób cyfryzacja i zautomatyzowane procesy pomagają zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze. Dowiedz się więcej o naszej aplikacji dla pracowników i jak najlepiej z niej korzystać, aby ułatwić sobie życie i zwiększyć zaangażowanie pracowników!

Czas pożegnać się z plakatami i intranetami

Nie jest zadaniem dla osób o słabym sercu upewnienie się, że wiadomości firmowe, pilne informacje, ważne dokumenty i starannie opracowane treści docierają do wszystkich pracowników. Zwłaszcza, jeśli niektórzy – a nawet większość – z Twoich pracowników nie ma firmowych adresów e-mail i laptopów ze względu na ich pozycję. Mogą pracować z różnych miejsc w jednym z wielu sklepów, obiektów, magazynów lub fabryk. Mogą być w drodze przez cały dzień, pracując ciężko jako kierowca ciężarówki lub kurier w branży logistycznej i dostawczej. Mogą nawet przebywać na urlopie macierzyńskim lub dopiero rozpoczynać rekrutację. Według danych Gallup, aż 74 % pracowników uważa, że nie otrzymuje informacji i wiadomości firmowych. 

Jak upewnić się, że najnowsze aktualizacje docierają do wszystkich pracowników?

W rozmowie z profesjonalistami ds. HR i komunikacji z naszych firm partnerskich, takimi jak Alpine Electronics Manufacturing of Europe Ltd., Wellis Hungary Ltd. lub Trans-Sped Kft., ogólna odpowiedź na to pytanie, niezależnie od branży, była mniej więcej taka sama: Do najpopularniejszych metod należą plakaty, ekrany informacyjne, intranety, komunikaty ustne i – co najważniejsze – nadzieja na najlepsze.

Jednak według sondażu przeprowadzonego przez Prescient Digital Media tylko 13% pracowników deklaruje, że codziennie korzysta z intranetu, podczas gdy 31% osób przyznaje, że nigdy nie korzystało z intranetu (tutaj są 4 powody, dla których powinniśmy zrezygnować z intranetu). Z drugiej strony, według Trade Press Services, 85% pracowników twierdzi, że najbardziej zmotywowani są, gdy są regularnie informowani o nowościach firmowych.

Zdecydowanie potrzebne są informacje w miejscu pracy, ale narzędzia ich rozpowszechniania wymagają pilnej zmiany.

Korzyści z komunikacji i cyfryzacji HR

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do osiągnięcia bezprecedensowego znaczenia cyfryzacji. Opracowywane są nowe nawyki pracy wynikające z potrzeby upowszechnienia biura domowego i nowych technologii w celu sprostania nowym wyzwaniom i warunkom, przed którymi stają pracodawcy i przedsiębiorstwa. 

Sektor HR nie jest wyjątkiem od tych zmian. Jednym z głównych celów HR zawsze było utrzymanie jak najlepszego funkcjonowania organizacji. A ponieważ HR zyskało na znaczeniu, transformacja cyfrowa stała się jeszcze ważniejsza dla profesjonalistów HR. 

Jak mówi HRD Connect,

“Cyfrowy sektor HR to forma optymalizacji procesów wykorzystująca technologie społecznościowe, mobilne, analityczne i chmurowe (SMAC) w celu zwiększenia wydajności, efektywności i integracji funkcji HR. Innymi słowy, jest to zmiana tektoniczna w sposobie funkcjonowania zasobów ludzkich.”

Cyfrowy sektor HR pozwala HR na:

 • korzystanie z danych i analiz,
 • przyszłościową rekrutację,
 • poprawę doświadczenia pracowników,
 • dostarczanie narzędzi samoobsługowych dla pracowników,
 • konkurowanie m. in. na rynku pracy nastawionym głównie na kandydatów.

Dostępnych jest wiele nowych aplikacji i oprogramowania do digitalizacji zadań HR i komunikacji wewnętrznej. W rzeczywistości prawdopodobnie możesz użyć innego rozwiązania dla każdego zadania – i wiele firm decyduje się na to. Jednak oddzielna aplikacja do komunikacji i czatu, zapytań o urlop, zarządzania wydajnością, przechowywania dokumentów i innych funkcji niezbędnych do załatwienia sprawy może zaszkodzić Twojej produktywności..

Pracownicy czują się bardziej zaangażowani, gdy mogą łatwo zrozumieć nowe systemy. Przy tak wielu różnych aplikacjach do różnych celów digitalizacja procesów może to być frustrujące i uciążliwe. Nie wspominając o problemie z dotarciem do kolegów, którzy nie pracują z komputerami i mają problemy z wieloma oddzielnymi aplikacjami.

Pracownik nie pracujący z biura z tabletem w magazynie
Pexels.com

W jaki sposób employee app może pomóc Twojej firmie? 

Świat biznesu nie nadąża za rewolucją, która nastąpiła w naszym życiu osobistym. Zbyt wiele firm błędnie uważa, że “komunikacja” z pracownikami za pośrednictwem intranetu, poczty e-mail lub tablicy informacyjnej jest wystarczająca i ostatecznie nigdy nie dociera do większości ich pracowników nie pracujących w biurach, co prowadzi do niskiego zaangażowania i dużej rotacji w perspektywie długoterminowej. Tutaj employee app może ci pomóc. Zwłaszcza, jeśli możesz wprowadzić ją od samego początku – np. podczas procesu onboardingu lub preboardingu (co, możemy możemy udoskonalić dzięki tej liście kontrolnej).

Employee app umożliwia pracownikom otrzymywanie spersonalizowanych, istotnych i wrażliwych na czas informacji o firmie na urządzeniach mobilnych – dzięki dostępowi do aplikacji lub powiadomieniom push.

Zalety aplikacji dla pracowników obejmują całą Twoją firmę:

 • Zapewnia, że wszyscy są natychmiast poinformowani.
 • Umożliwia komunikację z trudno dostępnymi pracownikami nie pracującymi w biurze i pracownikami zdalnymi.
 • Tworzy dwukierunkową rozmowę, aby każdy został wysłuchany.
 • Możesz gromadzić dokładne metryki, aby dostarczyć użytecznych informacji.

Dzięki employee app możesz skupić się na bardziej przejrzystej, płynnej komunikacji dwukierunkowej i zbudować kulturę korporacyjną, w której Twoi pracownicy (i profesjonaliści HR) mogą rozwijać się. Według Gallup 2017 State of the Global Workplace, 85% pracowników nie jest zaangażowanych w pracę, podczas gdy IABC twierdzi , że 60% firm nie ma długoterminowej strategii komunikacji wewnętrznej. Wszechstronna aplikacja umożliwia tworzenie i utrzymywanie zupełnie nowej strategii komunikacji wewnętrznej, w tym kolorowych treści, angażujących działań i organicznie ukształtowanych społeczności – z danymi, które można śledzić i mierzyć.

Kilka przykładów tego, co możesz zrobić z odpowiednią platformą:

 1. Możesz promować swoją ogólną strategię. Według IBM 72% pracowników nie rozumie w pełni strategii swojej firmy. Dzięki historiom, które pomagają pracownikom zapamiętać misję, wizję i wartości Twojej firmy, to świetny sposób na zachowanie wiadomości w pamięci.
 2. Wielu pracowników pracuje w swoich miejscach pracy, nigdy nie spotykając się z dyrektorem generalnym. Poprzez przekazywanie wiadomości wideo lub udostępnianie zdjęć możesz pomóc pracownikom poczuć się docenionym i zaangażowanym w ich działalność. 63% pracowników chce usłyszeć więcej o zarządzaniu firmą – oto Twoja szansa, aby to zmienić!
 3. Aplikacja wieloplatformowa na telefon umożliwia wysyłanie powiadomień push. Oznacza to, że Twoje informacje wrażliwe mają większą szansę zostać zauważone na czas przez Twoich pracowników!
 4. Dwukierunkowa komunikacja – komentarze, ankiety, opinie i wiadomości błyskawiczne – umożliwia pracownikom dzielenie się swoimi postami, proszenie o pomoc i sugerowanie rozwoju. Wiele firm chce korzystać z mediów społecznościowych (doskonałe narzędzie do komunikacji zewnętrznej), ale rozwiązanie wewnętrzne jest o wiele skuteczniejsze i łatwiejsze do zmierzenia.
 5. Dostęp do danych kontaktowych i funkcja czatu ułatwiają komunikację wewnętrzną za pośrednictwem kanałów departamentów lub grup docelowych, jednocześnie wspierając komunikację operacyjną. Dzięki funkcji społecznościowej Twoja firma może czerpać korzyści z dobrowolnych kanałów komunikacji oprócz tych obowiązkowych. Organizacje z efektywnymi programami zmian i komunikacji mają 3,5 raza większą szansę na przekroczenie swoich konkurentów według ThinkTalent

Aplikacja otworzyła nowe wymiary komunikacji biznesowej! Relacje między pracownikami w naszej firmie stały się bardziej bezpośrednie i kolorowe. Przepływ informacji jest nie tylko bardziej intensywny, ale również działa w obie strony! - J.J. H. Ziegler Magyarország Kft.

Współpracownicy pracujący z aplikacją wieloplatformową
Pexels.com

Blue Colibri App rozwiązania cyfrowe na ratunek

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w doradztwie personalnym Blue Colibri pomaga dużym firmom stawić czoła wyzwaniom związanym z cyfrowym HR dzięki unikalnemu rozwiązaniu platformowemu. Niezależnie od tego, czy chodzi o budowanie społeczności, zaangażowanie pracowników, komunikację wewnętrzną, administrację czy szkolenia – aplikacja Blue Colibri jest w stanie zarządzać nimi wszystkimi.

Blue Colibri to nowoczesna, stale rozwijająca się aplikacja dla pracowników, dostosowana do nawyków użytkownika i potrzeb firmy, łącząca wewnętrzne narzędzia komunikacyjne z cyfrowymi funkcjami HR. Aplikacja Blue Colibri – dostępna również na telefon i komputery stacjonarne – pomaga pracownikom na bieżąco i upraszcza ich życie, dostarczając im wszystkich potrzebnych narzędzi cyfrowych HR, od onboardingu po codzienne zarządzanie. 

Łącząc wszystkich pracowników, tworzysz prawdziwą społeczność. Stworzyliśmy platformę wieloplatformową, która łączy wiele funkcji w jednej aplikacji, która jest łatwa i przyjemna w zarządzaniu zarówno dla administratorów, jak i pracowników biurowych.

“W aplikacji Blue Colibri najbardziej lubimy to, że jest ona przyjazną dla użytkownika platformą, która stale się z nami synchronizuje, wspierając zarówno doświadczenie pracowników, jak i cele komunikacji organizacyjnej. Dla nas jest to nie tylko platforma do wzmocnienia wewnętrznego przepływu informacji i budowania społeczności, ale także wspiera nasze dążenia do digitalizacji, umożliwiając naszym pracownikom obsługę coraz większej liczby spraw administracyjnych za pośrednictwem aplikacji. Współpraca z profesjonalnym zespołem Blue Colibri to przyjemność.” - Hunland Group

Nasze rozwiązania opierają się na 4 filarach: komunikacji wewnętrznej, zarządzaniu zasobami ludzkimi, szkoleniach i zaangażowaniu, aby zapewnić Ci najbardziej wszechstronną aplikację.

Czy jesteś gotowy, aby przenieść swoją firmę na wyższy poziom? Dowiedz się więcej o aplikacji Blue Colibri, poproś o demo u jednego z naszych ekspertów!

Aby opowiedzieć Ci o zaletach aplikacji dla pracowników i zademonstrować rozwiązania Blue Colibri, przygotowaliśmy dla Ciebie darmowy ebook. Z eBooka dowiesz się więcej o aktualnych trendach cyfryzacji, zapoznaj się z naszymi studiami przypadków i referencjami partnerów oraz poradami, jak przedstawić ideę aplikacji pracowniczej decydentom Twojej firmy.

Pobierz nasz e-book i rozpocznij swoją drogę do płynnej, wartościowej komunikacji wewnętrznej i procesów HR!