Aplikacja firmowa jako najlepsze narzędzie do komunikacji między pracoawnikami

W pewnym momencie mogą jednak zacząć fatalnie wpływać na relacje w zespole, powodować opóźnienia, błędy i frustrację wśród pracowników. Sposobem na zapobiegnięcie temu problemowi jest zainwestowanie w aplikację firmową, która z miejsca stanie się podstawowym narzędziem do komunikacji między pracownikami. Tę funkcję świetnie spełnia Blue Colibri App.  

Jedno proste w obsłudze narzędzie, które zastępuje wiele innych 

Cyfrowe narzędzia poprawiające komunikację wewnątrz firmy są dziś standardem w każdej nowocześnie zarządzanej organizacji. Problem polega na tym, że w pewnym momencie pracownicy mogą czuć się przytłoczeni nadmiarem aplikacji i programów komputerowych, z których muszą korzystać. W efekcie komunikacja staje się nieefektywna, ponieważ rozkłada się na wiele kanałów, takich jak poczta e-mail, komercyjne komunikatory, aplikacje do przeprowadzania wideokonferencji, intranet, a także po prostu rozmowy telefoniczne. 

Aplikacja firmowa Blue Colibri App łączy funkcjonalności wszystkich tych narzędzi, dzięki czemu pracownicy zyskują bardzo łatwy i wygodny sposób na wymienianie się komunikatami w obrębie zespołu. 

Zajrzyj do innego artykułu na naszym blogu i dowiedz się, jak w praktyce aplikacja dla pracowników Blue Colibri App rozwiązuje problemy z komunikacja wewnątrz firmy. 

Łatwa komunikacja z pracownikami znajdującymi się poza biurem 

Aplikacja firmowa powinna być naturalną inwestycją dla firm, w których obowiązuje rozproszony model zatrudnienia lub na tyle rozbudowanych, że pracownicy z poszczególnych działów praktycznie nie mają możliwości utrzymywania między sobą bezpośredniego kontaktu. 

To rodzi prozaiczne, ale i dokuczliwe problemy, jak chociażby konieczność angażowania przełożonych w udostepnienie różnego rodzaju dokumentów czy też zniekształcanie komunikatu przekazywanego pracownikowi za pośrednictwem wielu osób. 

Nasza aplikacja rozwiązuje ten problem od ręki, wprowadzając zupełnie nową jakość w zakresie metod komunikacji w organizacji. Umożliwia bezpośrednie delegowanie zadań wysyłanych prosto na urządzenie mobilne pracownika. Stanowi bazę kontaktów, platformę wymiany dokumentów, źródło wniosków etc. Można ją wykorzystać do badania nastrojów wśród pracowników, tworzenia grup dyskusyjnych i roboczych, zastępując aplikacją klasyczne kanały komunikacji (chociażby telefon czy e-mail). 

Szybka i bezbłędna wymiana informacji wewnątrz firmy 

W usprawnianiu komunikacji w firmie wcale nie chodzi o to, aby pracownicy mogli ze sobą przez cały dzień plotkować. Kluczowym celem jest wyeliminowanie zatorów informacyjnych, na przykład na etapie przekazywania ważnych dokumentów, danych klientów czy po prostu poleceń służbowych. 

Nasza aplikacja umożliwia sprawną wymianę takich informacji w czasie rzeczywistym, nawet wtedy, gdy pracownik nie ma dostępu do komputera lub nie może odebrać telefonu. Wiadomość można mu przekazać za pomocą wewnętrznego chatu, zaproszenia na utworzone wydarzenie czy po prostu automatycznie dodając ją do wirtualnego kalendarza pracownika. 

Pełne bezpieczeństwo poufnych danych 

Ważną zaletą naszej aplikacji firmowej, zwłaszcza w dobie tak dużego zagrożenia cyberprzestępczością, jest właśnie bezpieczeństwo wymiany informacji. Dostęp do nich mają tylko uprawnione osoby, a komunikacja oparta jest na chmurze obliczeniowej, co niemal wyklucza ryzyko wycieku danych np. w wyniku kradzieży komputera służbowego. 

Przetestuj Blue Colibri App w Twojej firmie!

Wdrożenie naszej aplikacji firmowej jest bardzo proste, nie wymaga przeprowadzania żadnej rewolucji w organizacji i kosztownej modyfikacji zaplecza informatycznego. Twoi pracownicy już mają urządzenia mobilne, a to wystarczy, by zaimplementować aplikację w firmie. 

Zapoznaj się ze wszystkimi funkcjonalnościami, jakie oferuje nasza aplikacja oraz koniecznie przeczytaj inny artykuł na blogu, w którym wymieniamy 5 najważniejszych problemów w Twojej firmie, jakie można rozwiązać dzięki wdrożeniu Blue Colibri App.  

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!