Aplikacja HR – jak Blue Colibri App upraszcza zarządzanie sprawami kadrowymi?

Blue Colibri App to aplikacja dla pracowników, której podstawowym zadaniem jest wyeliminowanie problemów zaburzających komunikację wewnątrz organizacji. Na tym jednak nie kończą się funkcje naszego narzędzia. Jest to również doskonała aplikacja HR, która bardzo ułatwia administrowanie sprawami kadrowymi, oszczędzając czas zarówno działowi HR, jak i samym pracownikom i ich bezpośrednim przełożonym. Sprawdź kilka inspirujących przykładów. 

Natychmiastowy dostęp do cyfrowych wersji dokumentów 

Jednym z największych wyzwań stojących przed działami HR jest ograniczenie przepływu dokumentów papierowych, przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikom łatwego, bezpośredniego dostępu do różnego rodzaju wniosków, wzorów umów, regulaminów etc. Nic prostszego: wystarczy stworzyć wersje cyfrowe ważnych dokumentów i udostępnić je zainteresowanym w sieci wewnętrznej (firmowym intranecie). Taką funkcję może pełnić nasza aplikacja. 

Helpdesk 

Sprawne administrowanie sprawami HR to także szybkie rozwiązywanie problemów pracowników, na przykład z niedziałającym sprzętem, brakiem materiałów potrzebnych do realizacji zadania etc. Pracownik nie musi jednak angażować w to bezpośredniego przełożonego, który często i tak w końcu przekazuje tę sprawę do odpowiedniego działu.

W naszej aplikacji dostępna jest funkcja „Helpdesk”, dzięki której pracownik może otrzymać pomoc od kompetentnej osoby w rozwiązaniu swojego problemu. Szybko, skutecznie, bez angażowania przełożonych. 

Moduł rezerwacji 

Prozaicznym problemem, który świadczy o zaburzeniach w zarządzaniu sprawami HR w firmie, jest – pisząc kolokwialnie – „wydzieranie” sobie firmowych zasobów przez pracowników. Pokażmy to na konkretnym przykładzie. Jan Kowalski umówił spotkanie z klientem i potrzebuje sali konferencyjnej do przeprowadzenia prezentacji. Problem w tym, że sala jest już zajęta przez innego pracownika, choć ta informacja nie została przekazana reszcie zespołu. 

W celu uniknięcia takich nieporozumień (mających fatalny wpływ na relacje międzyludzkie) dodaliśmy do naszej aplikacji moduł „Rezerwacja”, który pozwala szybko zarezerwować np. pomieszczenie czy sprzęt, podejrzeć wolne terminy oraz powiadomić o swojej rezerwacji pozostałych pracowników bez tracenia czasu na pisanie maili, wykonywanie telefonów etc. 

Angażowanie pracowników

To nieprawda, że wszyscy pracownicy marzą tylko o tym, aby „odbębnić” swoje 8 godzin i wrócić do domu. Chcąc zbudować zaangażowany, zmotywowany zespół, musisz stworzyć pracownikom warunki do wykazania się aktywnością. Zachęć ich do dzielenia się pomysłami na rozwój biznesu, pozyskiwanie nowych klientów czy zwiększenie atrakcyjności miejsca pracy. Umożliwia to moduł „Skrzynka pomysłów” wbudowany w naszą aplikację. To świetne narzędzie do przeprowadzania burzy mózgów w zespole rozproszonym. 

Sprawny obieg wniosków

Wnioski to zmora niejednej firmy, zwłaszcza zatrudniającej wielu pracowników i wciąż stawiającej na papierowe dokumenty. Wnioski mają to do siebie, że się gubią, zapominamy o ich zatwierdzeniu, nie księgujemy ich w kadrach, co rodzi różnego rodzaju problemy – na przykład doprowadza do sytuacji, w której trzeba poświęcić mnóstwo czasu na rozliczenie dni urlopowych przysługujących poszczególnym pracownikom. 

Nasza aplikacja rozwiązuje ten problem i pozwala od ręki przejść na w pełni cyfrowy model wystawiania i zatwierdzania wniosków. Przykładowo: jeśli pracownik chce wziąć urlop na żądanie, to nie musi już od rana wydzwaniać do bezpośredniego przełożonego, który w ciągu dnia i tak zapomni przekazać tę informację do działu kadr. Całą procedurę można przeprowadzić od ręki z poziomu Blue Colibri App, dzięki czemu o nieobecności pracownika dowiedzą się wszyscy zainteresowani (pozwoli to przeorganizować pracę w danym dniu). Blue Colibri App to najlepsza aplikacja urlopowa, jaką możesz wdrożyć w Twojej firmie – choć oczywiście jest to tylko jedna z wielu funkcji naszego narzędzia. 

Jak widzisz Blue Colibri App to aplikacja firmowa, która umożliwia kompleksowe zarządzanie procesem komunikacji wewnętrznej oraz poszczególnymi sprawami związanymi z szeroko pojętym HR-em. Jeśli dostrzegasz rezerwy w tej sferze funkcjonowania Twojej firmy, to koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi funkcjonalnościami Blue Colibri App i skontaktuj się z nami, aby przetestować nasze narzędzie w realnych warunkach. 

Zajrzyj też do innego artykułu na naszym blogu, w którym omawiamy 5 typowych problemów w przedsiębiorstwach, jakie od ręki rozwiązuje aplikacja Blue Colibri App

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!