Aplikacje informacyjne dla firm

Informacja to najcenniejszy „towar” współczesnego świata. Doskonale wiedzą o tym przedstawiciele biznesu, gdzie dostęp do sprawdzonych informacji przed konkurencją pozwala zyskać wyraźną przewagę rynkową. Liczą się jednak nie tylko informacje zewnętrzne, ale również te rozpowszechniane wewnątrz organizacji – na przykład na drodze komunikacji pracowników z przełożonymi. W usprawnieniu tego procesu bardzo pomagają aplikacje informacyjne dla firm. W naszym artykule podajemy przykłady sytuacji, w których takie narzędzia okazują się być szczególnie przydatne.  

Do czego właściwie może Ci się przydać aplikacja informacyjna? 

Taka aplikacja stanowi naturalną odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą poprawić komunikację w firmie. Jeśli dziś zauważasz, że polecenia Twoje lub bezpośrednich przełożonych są często ignorowane i wcale nie wynika to z niesubordynacji, ale z zaburzonego obiegu wiadomości, to możesz mieć pewność, że dedykowana aplikacja przyda się w Twojej firmie. 

Jest to wręcz niezbędne narzędzie w przedsiębiorstwach, które zatrudniają pracowników w modelu zdalnym lub rozproszonym, przez co przełożeni nie mają z nimi stałego kontaktu w biurze. W takich warunkach szybki i niezakłócony przepływ informacji ma wręcz kluczowe znaczenie z punktu widzenia prawidłowego i terminowego realizowania zadań. 

Jakie są najskuteczniejsze metody komunikacji w organizacji? Odpowiedź znajdziesz w osobnym artykule na naszym blogu. 

Przykłady praktycznego zastosowania aplikacji informacyjnych dla firm 

Pierwszym przykładem może być przekazanie wewnętrznego komunikatu wszystkim zainteresowanym pracownikom – na przykład dotyczącego pilnego szkolenia czy zmiany harmonogramu pracy. W większości firm nadal robi się to poprzez wiadomości mailowe, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ mail może zapodziać się wśród innych wiadomości, trafić do SPAM-u czy zostać przypadkowo usunięty. Poza tym pracownicy nie zawsze mają możliwość odebrania poczty, np. pracując w terenie. Jeśli wiadomość jest pilna, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie jej w formie powiadomienia wyświetlanego na urządzeniach mobilnych pracowników. 

Inny przykład to udostępnianie wiadomości, plików i dokumentów niezbędnych na etapie realizacji jakiegoś zadania. Wysyłanie takich informacji osobnymi mailami do poszczególnych pracowników jest czasochłonne i nie daje pewności, że wszyscy zainteresowani otrzymają wiadomość w tym samym czasie – co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku pracy w zespole rozproszonym/zdalnym. Aplikacja informacyjna rozwiązuje ten problem np. poprzez funkcję czatu, pozwalając na szybką komunikację ze wszystkimi pracownikami w czasie rzeczywistym. 

Poznaj możliwości aplikacji Blue Colibri App

Nasza aplikacja dla pracowników z powodzeniem może pełnić funkcję aplikacji informacyjnej na potrzeby Twojej firmy. Oferuje szereg udogodnień ułatwiających komunikowanie się z pracownikami oraz usprawniających obieg informacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Do najważniejszych z nich zaliczymy:

  • Czat – funkcja czatu pozwala szybko wymieniać informacje z osobami z listy kontaktów, a także tworzyć grupy dyskusyjne, co jest szczególnie przydatne podczas pracy zespołowej nad wspólnym projektem. Wewnętrzny czat gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo obiegu informacji w porównaniu z popularnymi narzędziami komercyjnymi, jak Messenger czy WhatsApp. Tym samym nasza aplikacja może stać się podstawową platformą komunikacyjną dla pracowników
  • Wydarzenia – ta funkcja pozwala tworzyć i udostępniać wydarzenia firmowe, dzięki czemu stosowna informacja natychmiast trafi do zainteresowanych osób (na ich urządzenia mobilne) oraz zostanie zapisana w wirtualnym kalendarzu. Dzięki temu najważniejsze wydarzenia w firmie już nigdy nie zostaną przegapione. 
  • Aktualności – funkcja aktualności pozwala udostępniać wiadomości tekstowe, zdjęcia czy filmy zarówno poszczególnym pracownikom z listy kontaktów, jak i całym grupom. Będzie to bardzo przydatne na etapie np. przekazywania materiałów potrzebnych do realizacji zadania w zespole wewnętrznym. 
  • Powiadomienia – dzięki tej funkcji można błyskawicznie przekazać jakąś istotną informację, na przykład polecenie służbowe, bezpośrednio na urządzenie mobilne zainteresowanego pracownika, który na pewno jej nie zignoruje. 

Już teraz sprawdź wszystkie rozwiązania, jakie wprowadziliśmy do aplikacji Blue Colibri App i zarezerwuj wersję demonstracyjną dla Twojej firmy. Poznaj też inne narzędzia skutecznej komunikacji od Blue Colibri, które opisaliśmy w osobnym artykule.


Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!