Blue Colibri App – nowoczesny sposób komunikacji w firmie

Wszyscy codziennie korzystamy z najróżniejszych aplikacji mobilnych. Cenimy je za funkcjonalność, łatwość obsługi, a także to, że upraszczają wiele prozaicznych czynności, takich jak chociażby komunikowanie się z innymi ludźmi. Dlaczego nie przenieść tego na grunt biznesowy? Aplikacja korporacyjna Blue Colibri App to nowoczesny sposób komunikacji w firmie, po który możesz sięgnąć od ręki i w ten sposób rozwiązać irytujące problemy na poziomie przepływu informacji. 

Dlaczego sprawna komunikacja powinna być dla Ciebie priorytetem?

Odpowiedź jest prosta: niezaburzona komunikacja stanowi podstawę efektywnej pracy zespołu, zwłaszcza dużego i rozproszonego. Pracownicy muszą mieć dostęp do kluczowych informacji, przekazywanych im w sposób szybki, wygodny, bez zniekształcania komunikatu. Dzięki temu eliminujemy ryzyko popełniania błędów, które nie wynikają z niekompetencji pracowników, ale z zupełnie niezależnych od nich przyczyn – na przykład braku feedbacku od przełożonego. 

O tym, jakie mogą być konsekwencje kulejącej komunikacji wewnętrznej w firmie, pisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów na naszym blogu. 

Idealne rozwiązanie dla korporacji i firm o rozproszonym modelu zatrudnienia 

Nowoczesne narzędzia komunikacji wewnętrznej budzą szczególnie duże zainteresowanie wśród tych firm, które zatrudniają pracowników terenowych lub przeszły na model pracy zdalnej. W takiej sytuacji nie ma fizycznej możliwości bieżącego nadzorowania poczynań pracowników, a jedynym sposobem na przekazywanie im poleceń czy kontrolowanie postępów jest korzystanie z różnych zdalnych form komunikacji. 

Tym bardziej warto zadbać o to, aby ta komunikacja przebiegała sprawnie, bez nadmiernego angażowania żadnej ze stron, z pominięciem pośredników. Idealnie nadaje się do tego aplikacja Blue Colibri App, która umożliwia wysyłanie powiadomień bezpośrednio na urządzenie mobilne pracownika z potwierdzeniem odbioru. W tym przypadku mamy pewność, że pracownik odczyta wiadomość, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby nie miał przy sobie smartfonu. 

W wolnej chwili zajrzyj też do naszego artykułu, w którym podajemy konkretne przykłady na to, jak zadbać o poprawną komunikację w przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników terenowych

Wyeliminowanie problemów, które frustrują Ciebie i Twoich pracowników 

Przykłady takich problemów można mnożyć. Na poziomie komunikacji wewnętrznej z pewnością będzie to zjawisko tzw. „głuchego telefonu”. Najczęściej występuje ono wtedy, gdy przełożony zleca coś pracownikowi za pośrednictwem osób trzecich, przez co ostateczny komunikat jest mocno zniekształcony, a to oczywiście skutkuje popełnianiem błędów i obopólną frustracją. 

Innym przykładem może być sytuacja, w której pracownik regularnie dzwoni do przełożonego z pytaniem o np. adres mailowy do działu kadr, z prośbą o przesłanie wzoru umowy etc. Jest to bardzo angażujące, wytrąca z rytmu pracy, a można to bez problemu wyeliminować właśnie w oparciu o naszą aplikację korporacyjną, która dzięki rozbudowanej funkcjonalności może pełnić rolę firmowego intranetu czy wręcz platformy komunikacyjnej dla pracowników

Zaangażuj pracowników w życie firmy 

To bardzo ważne, aby komunikacja z pracownikami nie przebiegała wyłącznie w jedną stronę, czyli pracodawca -> pracownicy. Firmy powinny wsłuchiwać się w głos swoich kadr, które często są źródłem wartościowych pomysłów na rozwój biznesu, poprawienie obsługi klienta, wprowadzenie do oferty nowych produktów itd. 

Wyposażyliśmy aplikację Blue Colibri App w szereg funkcji ułatwiających prowadzenie dialogu z pracownikami. Znakomicie sprawdzają się one w procesie wzmacniania relacji z zespołem, motywowania pracowników, rozwiązywania problemów międzyludzkich czy team buildingu. Przykładem może być funkcja tworzenia ankiet pracowniczych czy chatu w grupach zainteresowań. 

Blue Colibri App to kompleksowe narzędzie poprawiające komunikację wewnątrz firmy, które możesz przetestować w Twojej organizacji. Po prostu skontaktuj się z nami, wcześniej sprawdzając wszystkie kluczowe funkcjonalności naszej aplikacji. 

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!