Firmowy intranet na… smartfonie

W jednym z poprzednich artykułów na naszym blogu wyjaśnialiśmy, jakie korzyści przynosi organizacji wdrożenie intranetu firmowego. Standardowo dostęp do sieci wewnętrznej jest możliwy z poziomu podłączonego do niej komputera. Ponieważ jednak coraz więcej firm zatrudnia pracowników w formule zdalnej, to konieczne jest opracowanie rozwiązania umożliwiającego przeniesienie funkcji intranetu na urządzenia mobilne, w tym oczywiście smartfon. Na tę potrzebę odpowiada nasza aplikacja korporacyjna Blue Colibri App. Najciekawsze przykłady omawiamy w naszym artykule. 

Baza kontaktów na wyciągnięcie kciuka 

Sieć wewnętrzna jest bardzo przydatnym narzędziem zwłaszcza w dużych firmach oraz korporacjach, w których pracownicy poszczególnych działów nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Aby uniknąć sytuacji, w której pracownicy bez przerwy angażują przełożonych w udostepnienie numeru telefonu czy adresu e-mail np. do kadr lub księgowości, warto wdrożyć w organizacji naszą aplikację intranetową

Dzięki temu pracownicy będą mogli wyszukać potrzebne im kontakty w ciągu dosłownie jednej chwili z poziomu swoich urządzeń mobilnych. To wygodne, szybkie i funkcjonalne! 

Cyfrowy kalendarz 

Funkcja kalendarza jest bardziej przydatna, niż mogłoby się wydawać. Dzięki niej pracownik może od razu zapisywać sobie ważne zadania w kalendarzu i otrzymywać przypomnienia o zbliżającym się terminie realizacji. Po wypełnieniu i zatwierdzeniu wniosku urlopowego informacja o tym także jest dodawana do kalendarza cyfrowego, co ułatwia komunikację z przełożonymi i współpracownikami (nie ma ryzyka, że terminy urlopów zastępujących się pracowników będą się pokrywać). 

Szybkie powiadomienia 

Aplikacja Blue Colibri App dystansuje klasyczny intranet pod względem szybkości przekazywania informacji. Tutaj pracownik nie musi się za każdym razem logować do sieci wewnętrznej, ponieważ mając urządzenie mobilne z dostępem do Internetu jest w niej w trybie ciągłym. 

Jeśli więc przełożony czy współpracownik chce szybko i dyskretnie przekazać jakąś ważną informację, to najlepszym wyborem będzie wysłanie jej na urządzenie mobilne przez aplikację Blue Colibri App – pracownik otrzyma powiadomienie, które z pewnością od razu odczyta i będzie mógł szybko odpowiedzieć. 

Aktualności z życia firmy i tworzenie wydarzeń 

Intranet firmowy świetnie sprawdza się do utrzymywania bliskich relacji z pracownikami. Warunek jest jeden: pracownicy muszą się do niego stale logować. Aplikacja Blue Colibri App rozwiązuje ten problem, umożliwiając udostępnianie pracownikom aktualności i utworzonych wydarzeń w czasie rzeczywistym prosto na urządzenia mobilne. 

Baza materiałów edukacyjnych i szkoleniowych 

Intranet często pełni funkcję źródła materiałów, którymi firma chce lub musi dzielić się z pracownikami. Mamy tutaj na myśli chociażby materiały edukacyjne, szkoleniowe, marketingowe, regulaminy, instruktaże etc. 

Podobną funkcjonalność oferuje nasza aplikacja mobilna, z tą różnicą, że tutaj pracownicy mają dostęp do materiałów z poziomu smartfonu, w dowolnym momencie. Bez wątpienia może to pomóc w podniesieniu kwalifikacji członków zespołu oraz ułatwić onboarding nowych pracowników. 

Czy wiesz, że…

Blue Colibri App może pełnić funkcję aplikacji BHP, przypominając pracownikom o zbliżającym się terminie szkolenia, udostępniając im materiały edukacyjne oraz przechowując dokumenty poświadczające odbycie szkolenia? 

Dostęp do ważnych dokumentów 

Jeśli dziś pracownicy tracą sporo czasu na szukanie wzorów umów, wniosków i innej dokumentacji w intranecie lub – co gorsza – angażują w to przełożonych czy dział kadr, to jest to wyraźny sygnał świadczący o potrzebie wdrożenia w firmie naszej aplikacji mobilnej. Blue Colibri App daje wygodny dostęp do dokumentów w każdej chwili, również poza siedzibą organizacji. 

Jak widzisz firmowy intranet z powodzeniem może być udostępniony pracownikom na ich urządzeniach mobilnych. Jest to ogromne ułatwienie dla firm, których pracownicy rzadko bywają w biurze, wykonują swoje obowiązki w terenie lub zdalnie – przykładem mogą być firmy transportowe, budowlane, telekomunikacyjne itd. 

Już teraz poznaj wszystkie rozwiązania, jakie oferujemy w ramach aplikacji mobilnej Blue Colibri App – kompleksowego narzędzia poprawiającego komunikację wewnątrz firmy.

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!