Komunikator firmowy – do czego może się przydać Twoim pracownikom?

Na pewno sam korzystasz z różnych komunikatorów internetowych. Są bardzo wygodne, świetnie sprawdzają się do szybkiej komunikacji ze znajomymi, rodziną, a nierzadko też współpracownikami. Skoro tak, to może powinieneś pomyśleć o wdrożeniu takiego rozwiązania również w Twojej firmie? Komunikator firmowy to jedno z tych narzędzi, które od razu usprawni komunikację wewnętrzną. Sprawdź, do czego mogą go wykorzystać Twoi pracownicy. 

Błyskawiczna wymiana informacji

W każdej firmie bywa tak, że pracownicy muszą się szybko wymienić jakimiś informacjami, najlepiej grupowo. Standardowo robi się to poprzez wiadomość e-mail wysłaną do wielu odbiorców, co jednak zajmuje sporo czasu i nie daje pewności, że wszyscy zainteresowani w tym samym momencie odczytają wiadomość. Pod względem tempa przekazywania informacji komunikator firmowy jest bezkonkurencyjny. 

Świetne wsparcie w pracy zdalnej 

Praca zdalna stała się codziennością dla tysięcy pracowników, z których większość chwali sobie to rozwiązanie. Nie jest ono jednak idealne. Problemy mogą się pojawiać przede wszystkim podczas pracy zespołowej nad jakimś projektem. Członkowie zespołu muszą się wymieniać informacjami, podrzucać sobie pomysły, często w nietypowych sytuacjach (na przykład ktoś wpada na rozwiązanie problemu późnym wieczorem). 

Tutaj znów najlepszym narzędziem do komunikacji zdalnej w zespole jest komunikator firmowy, który nie wymaga, aby wszyscy członkowie zespołu w tym samym czasie siedzieli przed komputerami. 

Dyskretne odbieranie powiadomień 

Komunikator firmowy doskonale sprawdza się do przekazywania krótkich wiadomości pracownikom pracującym u klienta. Jeśli przełożony musi poinformować pracownikami o czymś bardzo ważnym (np. nagłej zmianie cennika), to może to zrobić właśnie przez komunikator – pracownik będzie mógł odczytać wiadomość nawet w trakcie spotkania z klientem (gdy odebranie telefonu jest niemożliwe). 

Zacieśnianie relacji w zespole 

Może się wydawać, że nie jest to szczególnie istotne, natomiast jeśli inwestujesz w team building i zależy Ci na tym, aby członkowie zespołu dobrze się ze sobą dogadywali, to komunikator firmowy z pewnością może w tym pomóc. W jaki sposób?

Chociażby poprzez tworzenie grup dyskusyjnych (chatów), w których biorą udział osoby o podobnych zainteresowaniach. Takie grupy umożliwią pracownikom utrzymywanie kontaktu, co jest bardzo ważne zwłaszcza w zespołach rozproszonych. 

Szybkie rozwiązywanie różnych problemów 

Komunikator firmowy śmiało można wykorzystać w formie błyskawicznej platformy typu helpdesk. Pracownik mający jakiś problem, np. z komputerem, będzie mógł skontaktować się bezpośrednio z działem technicznym i zgłosić usterkę, a może nawet uzyskać pomoc w jej usunięciu. 

Komunikator firmowy – jaki wybrać?

Na pewno nie powinien to być żaden z komercyjnych komunikatorów stworzonych do prywatnej komunikacji – na przykład Messenger czy WhatsApp. Choć są świetne i bardzo wygodne, to jednak nie zostały opracowane z myślą o korzystaniu z nich w celach biznesowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo wymiany informacji – popularne komunikatory często są atakowane przez cyberprzestępców, zawsze też istnieje ryzyko wycieku treści rozmowy, włącznie z poufnymi danymi. 

Dużo rozsądniej jest postawić na narzędzia skutecznej komunikacji stworzone stricte na potrzeby firm, korporacji i innych organizacji biznesowych. Oczywiście zachęcamy do wypróbowania naszej aplikacji Blue Colibri App

Jest to aplikacja, która od ręki poprawia komunikację w firmie, oferując dostęp do wielu funkcji przydatnych zarówno pracownikom, jak i managerom. Aplikacje informacyjne klasy Blue Colibri App są już standardowo implementowane w przedsiębiorstwach zatrudniających wielu pracowników, zwłaszcza w modelu zdalnym lub rozproszonym. 

Jedną z funkcji Blue Colibri App jest właśnie komunikator firmowy – pracownicy mogą się komunikować między sobą lub z przełożonymi, czy to poprzez krótkie wiadomości czy moduł chatu. To znacznie poprawia przepływ informacji w firmie

Już teraz zapoznaj się ze wszystkimi funkcjonalnościami naszej aplikacji, a następnie skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość przetestowania tego narzędzia w Twojej firmie. 

Wciąż się wahasz? W takim razie zachęcamy do lektury innego artykułu na naszym blogu, w którym wymieniamy 4 rzeczy, jakie zmieni w Twojej firmie na plus aplikacja korporacyjna Blue Colibri App

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!