Kreatívne nápady pre personalistov na teambuilding na jeseň a sviatky

Dôležitým prvkom firemnej kultúry a spokojnosti zamestnancov môžu byť interné programy organizované spoločnosťou. Považujeme za obzvlášť dôležité, aby tieto programy boli vhodné pre tím z hľadiska kvality a relevancie, pretože pri neúspešnej akcii je možné dosiahnuť opak. Preto chceme pomáhať našim partnerom organizovať kvalitné a kreatívne programy pre ich zamestnancov a zvyšovať tak ich angažovanosť.

V našom článku vám ukážeme pár tipov, ako zo sviatkov vyťažiť maximum využitím potenciálu budovania komunity, ktorý so sebou prináša, a aké ľahké je spravovať tieto aktivity prostredníctvom nášho systému.

Halloween a Deň vďakyvzdania

Aj keď môže byť súťaž vo vyrezávaní tekvíc nutnosťou, môžete ju ľahko zahodiť tým, že sa pozriete na pár kreatívnych nápadov na YouTube alebo TikTok, aby ste mohli hneď začať, získať nejaké kreatívne myslenie alebo dokonca pár základných potrieb alebo doplnkov z kreatívnych obchodov alebo dokonca Flying Tiger. Mohli by dokonca zorganizovať súťaž v halloweenskych kostýmoch. 🎃

Začnite v tímoch, aby ste kolegom navrhli „pivo po práci“.

Vytvorte anketu, kde môžete ľahko a demokraticky organizovať súťaže a zvyknúť si aktívne používať svoje online komunikačné nástroje. Výhercom môžete venovať aj menšie ceny (napr. lístok na lasergame, kupón na večeru, firemný hrnček a pod.) a ešte zvýšiť spokojnosť zamestnancov podobnými drobnými darčekmi.

Je tiež skvelý nápad usporiadať firemný filmový večer, kde môžete hlasovať za jeden z odporúčaných filmov a potom sa spoločne pozrieť na film, ktorý si odhlasujete. Čo potrebujete? Projektor, pár reproduktorov, občerstvenie a hotovo! Vytvorte udalosť v rozhraní, ktoré používate, a sledujte udalosť od organizácie až po obrázky „after“.

Hoci u nás doma nie je vďakyvzdania žiadna veľká tradícia, mohli by ste si do konca roka prepašovať malý zvyk. Vyrobte si krabičku, ktorú môžete umiestniť do komunitného priestoru, do ktorej môžete poďakovať svojim kolegom za každoročnú prácu, podporu, spoločné kávičky alebo za čokoľvek, za čo ste vďační. 

Firemný Mikuláš, Vianoce a Nový rok

Dobročinné nápady

Myslite aj na tých, ktorí počas sviatkov naozaj potrebujú pomoc alebo nejakú láskavosť, takže stojí za to nastaviť si nejaký vznešený cieľ a minúť túto čiastku za niečo iné, než sú obvyklé firemné veci. To môže tiež byť skvelý teambuildingový program, pokiaľ ide o firemné Vianoce, ale firemné programy na túto tému môžete organizovať potom aj inokedy.

Usporiadajte zbierku pre rodiny v núdzi, sirotincov, útulky alebo akúkoľvek organizáciu, ku ktorej by ste sa radi pridali na úrovni spoločnosti! O tom môžete aj hlasovať. Existuje mnoho organizácií, ktoré sa tým zaoberajú, napr. Mikulásgyár.hu a články o doručovaní darčekov nájdete tu a tu. Okrem niekoľkých ďalších organizácií nájdete informácie o tom, ako a ako môžete v tomto období podporiť potrebné, na webových stránkach Maďarského červeného kríža. Ak podporujete znevýhodnené deti, možno budete chcieť kontaktovať Indahouse.

Firemný Mikuláš

Nikdy nie je ľahké zostaviť mikulášske balíčky, pretože je stále dôležitejšie venovať pozornosť rozdielnej potravinovej citlivosti a intolerancii našich zamestnancov, a treba aj brať do úvahy aspekty udržateľnosti. Skvelým riešením je vytvoriť si vopred dotazník (online alebo offline) vyjadrujúci dôležitosť starostlivej firemnej kultúry. Navyše by ste do dotazníka mohli zahrnúť aj možnosť, či zamestnanec ponúkne svoj vlastný balíček znevýhodnenému dieťaťu alebo rodine.

Firemné Vianoce

Skvelým nápadom môže byť aj usporiadanie programu v súvislosti s Vianocami, ak začnete hlasovať, akého programu by ste sa chceli zúčastniť, alebo budete mať firemnú večeru, môže byť dobré sa na už spomínané citlivosti, neznášanlivosti či dokonca preferencii jedla (vegetariánske, vegánske varianty atď.) opýtať.

Pri organizovaní programov myslite aj na kolegov, ktorí môžu byť kvôli epidémii preč cez Vianoce pre svojich blízkych. Rovnako ako u vyššie uvedeného sa možno oplatí odporučiť filmy, knihy, recepty, programy, ktoré im môžu pomôcť naladiť sa na sviatky.

Môžete zdieľať vianočné recepty alebo si dokonca dohovoriť spoločné varenie. A čo viac, môžete mať takmer nevyhnutný „deň v škaredej mikine“ (alebo dokonca varenie v škaredej mikine) a ohodnotiť všetky v súťaži.

Vyrobte si firemný adventný kalendár, možnosťou je tu nepreberné množstvo. Ak je vás 24, je to skvelé, ale môžete vyrobiť toľko balíčkov, koľko máte v spoločnosti ľudí, potom ich náhodne distribuovať v 24 dieloch a náhodne vybrať, kto každý deň vybalí aký balíček.

Firemný Silvester

Podeľte sa o nápady na program na Silvestra. Ale ak premýšľate o prvej deskohernej noci v roku, každý sa môže podeliť o svoju obľúbenú hru alebo o to, akú hru by priniesol na sviatky ostatným, pretože mimo Monopolu a Uno dnes existuje množstvo ďalších zábavných hier!

Na silvestrovskej house party je vždy otázkou, akú hudbu pustiť, ALE nie, ak po zdieľaní tipov a hlasovaní zostavíte firemné TOP playlisty vopred, môžete ich zdieľať so svojimi zamestnancami! 

Dúfame, že ku koncu roka 2021 prispejeme aspoň jedným nápadom k spoločným zážitkom vášho tímu! Ak vás zaujímajú užitočné funkcie aplikácie Blue Colibri a ako ich môžete začleniť do implementácie vyššie uvedených nápadov, pokračujte v návšteve našej webovej stránky al.

Máte záujem o náš produkt? Objednajte si demo!