Kreatywne pomysły na budowanie zespołu dla działów HR jesienią i na święta

Ważnym elementem kultury firmy i zadowolenia pracowników, mogą być wewnętrzne wydarzenia organizowane przez firmę. Uważamy za szczególnie ważne, aby programy te pasowały do zespołu zarówno pod względem jakości, jak i trafności, ponieważ wydarzenie, które poszło nie tak, może osiągnąć efekt przeciwny. Dlatego chcielibyśmy pomóc naszym partnerom w organizowaniu wysokiej jakości kreatywnych programów dla swoich pracowników, zwiększając tym samym ich zaangażowanie.

W naszym artykule pokażemy Ci kilka wskazówek, jak odkryć okres świąteczny, wykorzystując potencjał budowania społeczności oraz jak łatwo jest zarządzać tymi działaniami za pośrednictwem naszego systemu.

Halloween i Święto Dziękczynienia

O ile konkursy rzeźbienia dyni mogą być warunkiem wstępnym, to łatwo jest podkręcić temat, patrząc na kreatywne pomysły na Youtube lub TikTok. Dzięki temu możesz od razu osiągnąć kreatywne myślenie lub skorzystać z akcesoriów z kreatywnych sklepów, takich jak na przykład Flying Tiger. A nawet możecie zorganizować konkurs kostiumowy na Halloween. 🎃

Rozpocznijcie zapisywanie się na konkursy w zespołach, aby od razu poprawić “klimat” przy "piwie" po pracy.

Stwórz ankietę, w której możesz łatwo i demokratycznie prowadzić turnieje i ułatwić współpracownikom aktywne korzystanie z narzędzi komunikacji online. Możesz również przyznać jeszcze drobne nagrody zwycięzcom lub ulubieńcowi publiczności (np. kupon obiadowy, kubek firmowy itp.), Możesz bardziej zwiększyć zadowolenie pracowników dzięki takim drobnym uprzejmym gestom.

W ten sam sposób, świetnym pomysłem może być recenzja filmu lub firmowy wieczór filmowy, w którym możesz zagłosować na jeden z polecanych filmów, a następnie obejrzeć najbardziej polubiony razem. Czego potrzeba?: projektor, kilka głośników, przekąski i gotowe! Utwórz wydarzenie w interfejsie, którego używasz, i śledź wydarzenie od zorganizowania go, do obrazów "Po".

Święto Dziękczynienia nie ma u nas zbyt długiej tradycji, ale możesz je trochę przerobić przed końcem roku. Zrób pudełko, które możesz umieścić w miejscu fimy, gdzie możesz podziękować swoim kolegom, imiennie lub anonimowo, za ich roczną pracę, wsparcie, wspólną kawę lub za cokolwiek, za co jesteś im wdzięczny.

Firmowy Mikołaj, Boże Narodzenie i Sylwester

Pomysły charytatywne

Podczas świąt pomyśl o tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy lub życzliwości, dlatego warto wzbić się na wznioślejszy cel i wydać daną kwotę na coś innego niż zwykłe prezenty firmowe. Może to być również świetny plan integracyjny, jeśli chodzi o firmowe święta Bożego Narodzenia, ale możesz zorganizować swoje wydarzenia firmowe wokół tego pomysłu także w innym czasie.

Zorganizuj zbiórkę pieniędzy dla rodzin w potrzebie, domów dziecka, ratowników zwierząt lub dowolnej organizacji, do której chcesz dołączyć na poziomie firmy! Możecie również rozpocząć głosowanie w tej sprawie. Istnieje wiele organizacji, które zajmują się tego rodzaju tematyką, np.: Mikulásgyár.hu, a artykuły na temat dostarczania prezentów można znaleźć tutaj i tutaj. Oprócz kilku innych organizacji, na stronie internetowej Czerwonego Krzyża możesz dowiedzieć się, jak możesz wesprzeć potrzebujących w tym okresie. Jeśli wspierasz dzieci w niekorzystnej sytuacji, możesz skontaktować się z Indahouse.

Firmowy Mikołaj

Pzygotowywanie paczek Świętego Mikołaja nigdy nie jest łatwe, ponieważ coraz ważniejsze jest zwracanie uwagi na wrażliwości, alergie, a nawet aspekty zrównoważonego rozwoju naszych pracowników. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie kwestionariusza z wyprzedzeniem (online lub offline), wyrażając w ten sposób znaczenie troskliwej kultury korporacyjnej. Ponadto kwestionariusz może zawierać opcję wyboru: pracownik zaoferuje swój własny pakiet dziecku lub rodzinie znajdującej się w niekorzystnej sytuacji.

Firmowe Boże Narodzenie

W związku z Bożym Narodzeniem świetnym pomysłem może być również zorganizowanie jakiegoś wydarzenia, od głosowania nad tym, w czym chciałbyś wziąć udział, lub jeśli jest kolacja firmowa, możesz zapytać o wrażliwość, nietolerancję, a nawet preferencje dietetyczne (opcje wegetariańskie, wegańskie itp.).


Organizując plany, pomyśl o kolegach, którzy mogą być z dala od swoich bliskich z powodu sytuacji epidemicznej. Jak wspomniano powyżej, możesz polecić filmy, książki, przepisy, programy, które pomogą im dostroić się do okresu świątecznego.

Możesz dzielić się świątecznymi przepisami, a nawet wspólnie gotować. Co więcej, możesz mieć prawie nieunikniony dzień brzydkiego swetra (lub nawet gotować z paskudnym swetrem) i urozmaicić je konkursem.

Stwórz firmowy kalendarz adwentowy, oto nieskończony wachlarz możliwości. Jeśli jest was 24, to świetnie, ale oczywiście możesz zrobić tyle paczek, ile jest was w firmie, a następnie losowo rozdzielić je do 24 i losowo wybierać, kto ma rozpakować paczki danego dnia.

Firmowy Sylwester

Podziel się pomysłami na Sylwester. Jeśli myślisz o pierwszej nocy gier planszowych w roku, każdy może podzielić się swoją ulubioną grą, którą przyniesie. Ponieważ obecnie istnieje wiele zabawnych gier, poza Monopoly i Uno! 

Na imprezie sylwestrowej zawsze wątpliwe jest, jaki rodzaj muzyki powinien być odtwarzany, ale nie, jeśli po wskazówkach i głosach, które można wcześniej przesłać, skompilujesz swoją firmową TOP listę, którą podzielisz się ze swoimi pracownikami!

Mamy nadzieję, że udało nam się wnieść co najmniej jeden pomysł do wspólnych doświadczeń Twojego zespołu, gdyż zbliżamy się do końca 2021 roku! Jeśli jesteś zainteresowany przydatnymi funkcjami aplikacji Blue Colibri i tym, jak możesz je włączyć do realizacji powyższych pomysłów, przejrzyj naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami pod hello@bluecolibriapp.com adresu e-mail!


Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!