Narzędzia komunikacyjne – przykłady ich praktycznego wykorzystania

Wielu pracodawców zastanawia się, czy potrzebują aplikacji dla pracowników w celu usprawnienia wymiany informacji i wyeliminowania błędów na tym poziomie, które powodują opóźnienia, pomyłki i pogorszenie atmosfery w zespole. Jeśli sam masz podobne wątpliwości, to najpierw zastanów się, czy rzeczywiście w Twojej firmie komunikacja jest wzorowa lub przynajmniej bardzo dobra. Zauważasz powtarzające się problemy w tym zakresie? Coraz częściej zdarza się, że pracownicy nie wykonują poleceń tak, jak tego od nich oczekujesz? Jesteś przeciążony zajmowaniem się sprawami, które powinny być już dawno zautomatyzowane? W takim razie nowoczesne narzędzia komunikacyjne są odpowiedzią na potrzeby Twojej organizacji.

Rozumiemy natomiast, że być może nie do końca wyobrażasz sobie praktyczne zastosowanie takich narzędzi. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym dzielimy się z Tobą kilkoma wziętymi z życia przykładami.

Delegowanie zadań

Podstawową funkcją narzędzi komunikacyjnych, takich jak aplikacja Blue Colibri App, jest właśnie bezpośrednie delegowanie zadań konkretnym pracownikom. Bez pośredników, bez ryzyka, że pracownik czegoś nie zrozumie lub zasłoni się wpadnięciem wiadomości e-mail do SPAM-u. Nasza aplikacja gwarantuje, że pracownik odczyta wiadomość na swoim telefonie i potwierdzi jej odebranie jednym kliknięciem. Czego jak czego, ale smartfonu nigdy nie zapominamy zabrać ze sobą, co warto wykorzystać właśnie w celu usprawnienia komunikacji z pracownikami.

Udostępnianie dokumentów

Platforma komunikacyjna dla pracowników spokojnie może być wykorzystywana, jako źródło najważniejszych dokumentów firmowych. Rozwiązuje to typowy problem, jaki pojawia się w momencie, gdy pracownik potrzebuje np. wzoru umowy i angażuje w to przełożonego czy pracowników innego działu. Tutaj ma wszystko pod ręką, a właściwie na wyciągnięcie kciuka.

Wystawianie i akceptowanie wniosków

To bardzo ciekawa funkcja, którą może pełnić nasza aplikacja lub intranet firmowy od Blue Colibri. Za przykład niech posłuży nam zarządzanie planami urlopowymi. Jeśli obecnie dochodzi do sytuacji, w których pracownicy wnioskują o urlop w tym samym terminie, przez co spada wydajność firmy, to można nad tym łatwo zapanować poprzez wdrożenie aplikacji urlopowej. Przy jej pomocy pracownik wysyła cyfrowy wniosek urlopowy do przełożonego, który może go zaakceptować, a informacja o tym automatycznie zapisuje się w kalendarzu i jest dostępna dla innych pracowników.

Zarządzanie sprawami BHP w firmie

Aplikacja korporacyjne może być przydatna nie tylko do bieżącego komunikowania się z pracownikami, ale także do zarządzania kluczowymi obszarami funkcjonowania firmy – jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Związane z tym obowiązki są czasochłonne, mocno angażujące, a można to wszystko bardzo uprościć przy pomocy właśnie narzędzia komunikacji. W jaki sposób?

Przykładowo: z poziomu aplikacji wysyłamy pracownikom informację o konieczności poddania się badaniom lekarskim czy wzięcia udziału w szkoleniu BHP. Pracownicy potwierdzają otrzymanie polecenia, co minimalizuje ryzyko, że ktokolwiek będzie dopuszczony do pracy bez posiadania ku temu formalnych uprawnień. Funkcję aplikacji BHP także może pełnić narzędzie od Blue Colibri.

Tworzenie grup dyskusyjnych

Aplikacja do komunikacji wewnętrznej może być wykorzystywana jako firmowy komunikator – dużo bezpieczniejszy i mniej angażujący w porównaniu z rozwiązaniami typu WhatsApp czy Messenger. Przyda się to dla celów team buildingu, ale także wtedy, gdy pracownicy zdalnie pracują nad wspólnym projektem i muszą na bieżąco wymieniać się informacjami.

Jak widzisz narzędzia komunikacyjne są bardzo przydatne, a już szczególnie z punktu widzenia firm zatrudniających w modelu rozproszonym. Jeśli Twoi pracownicy wykonują zadania zdalnie, w terenie lub masz wielodziałową firmę, w której ewidentnie występują problemy z komunikacją wewnętrzną, to już teraz zapoznaj się z funkcjonalnościami Blue Colibri Appaplikacji korporacyjnej, z której dziś korzysta kilkadziesiąt tysięcy pracowników w całej Europie.

Poznaj również inne narzędzia skutecznej komunikacji od Blue Colibri, w tym bezproblemowy we wdrożeniu lokalny intranet, który bardzo ułatwi bieżące zarządzanie zespołem, zamówieniami i firmowym kalendarzem.


Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!