Narzędzie poprawiające komunikację wewnątrz firmy. Sprawdź co oferuje Blue Colibri App

Pracodawcy coraz lepiej rozumieją potrzebę dbania o dobre relacje z pracownikami. Dostrzegają też, że wpływ na atmosferę w organizacji mają nie tylko warunki zatrudnienia, ale też szeroko rozumiany team building. Jednym z kluczowych elementów decydujących o odczuwaniu satysfakcji z pracy jest sprawna komunikacja. Gdy pracownicy czują, że są słuchani przez przełożonych, a także otrzymują precyzyjne komunikaty, to mocniej angażują się w powierzone im zadania.  

Zauważyłeś, że w Twojej firmie różnie z tym bywa? W takim razie jest to odpowiedni moment, aby wdrożyć narzędzie poprawiające komunikację wewnątrz firmy. Nie potrzebujesz wielu rozwiązań – wszystko, co jest Ci potrzebne ma aplikacja Blue Colibri App. Poznaj jej najważniejsze funkcje wpływające na usprawnienie komunikacji wewnętrznej. 

Funkcja kalendarza 

Wirtualny kalendarz bardzo ułatwia planowanie zadań oraz pilnowanie narzuconych terminów. Wielu pracowników prowadzi go na własną rękę, korzystając przy tym z różnych rozwiązań komercyjnych, na przykład w poczcie Gmail. W ramach naszej aplikacji taki kalendarz jest dostępny dla każdego członka organizacji. Funkcja ta umożliwia m.in. tworzenie wydarzeń i powiadomień widocznych dla konkretnych pracowników czy całych zespołów. 

Jest to jedna z kluczowych funkcji, która realnie wpływa na wyeliminowanie najczęstszych problemów w komunikacji z pracownikami

Czat 

Nowoczesna komunikacja opiera się na szybkim i precyzyjnym transferowaniu informacji, do czego szczególnie chętnie wykorzystujemy różnego rodzaju komunikatory internetowe. Blue Colibri App posiada wbudowaną funkcję czatu, dzięki której można komunikować się z osobami z listy kontaktów, jak i grupowo, np. w ramach realizacji wspólnego projektu w modelu zdalnym. 

Aktualności 

W każdej firmie regularnie pojawia się potrzeba poinformowania wszystkich pracowników o jakimś ważnym wydarzeniu, nowym zleceniu, zmianie harmonogramu pracy czy nowych przepisach wewnętrznych. Taką informację można przekazać zainteresowanym osobom w ramach modułu aktualności, mając przy tym pewność, że zostanie ona wyświetlona na urządzeniach pracowników i przez nich odczytana. Aplikacja może więc pełnić funkcję wewnętrznej platformy komunikacyjnej dla pracowników.

Wydarzenia 

Dzięki tej funkcji możesz łatwo tworzyć i udostępniać wydarzenia firmowe w kalendarzu, dzięki czemu żaden zainteresowany pracownik nie przegapi informacji na temat np. planowanego szkolenia czy imprezy integracyjnej. 

Przy okazji sprawdź, jakie korzyści przynoszą firmom dedykowane aplikacje informacyjne

Powiadomienia 

Jest to kluczowa funkcja udostępniona w aplikacji Blue Colibri App, która pozwala wysyłać krótkie wiadomości do konkretnych pracowników, z przyciągającym uwagę powiadomieniem na urządzeniu mobilnym. Dzięki temu rozwiązaniu informacja zawsze trafi do adresata w niezmienionej formie i będzie mogła zostać odczytana wtedy, gdy pracownik np. nie ma możliwości odebrania telefonu. 

Kontakty 

Jednym z najbardziej irytujących sygnałów świadczących o zaburzonej komunikacji wewnętrznej jest ciągłe udostępnianie poszczególnym pracownikom namiarów na inne osoby w organizacji. Najczęściej dochodzi do tego w firmach o wielopoziomowej strukturze. Dzięki funkcji kontaktów pracownik zawsze szybko wyszuka potrzebny mu numer telefonu czy adres mailowy do konkretnej osoby z listy kontaktów służbowych. 

Galeria 

W ramach tej funkcji można np. udostępniać zdjęcia i filmy dokumentujące codzienne życie przedsiębiorstwa. Funkcję tę można wykorzystać również w celach szkoleniowych, chociażby poprzez udostępnianie skanów materiałów czy grafik potrzebnych do realizacji jakiegoś zadania. 

Ankieta 

Bardzo ważną funkcją aplikacji Blue Colibri App jest tworzenie ankiet, które mogą być podstawą mierzenia nastrojów w firmie oraz analityki wewnętrznej. Dzięki feedbackowi od pracowników możesz wprowadzać pożądane przez nich zmiany, jak również dać im poczucie, że mają realny wpływ na kierunek rozwoju przedsiębiorstwa. 

Aplikacja Blue Colibri App to kompleksowe narzędzie umożliwiające nie tylko usprawnienie komunikacji wewnątrz firmy, ale także zarządzanie zespołem, w szczególności rozproszonym oraz pracującym zdalnie. To znakomity wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy zauważasz, że komunikacja wewnątrz firmy kuleje, przez co spada wydajność, pojawiają się opóźnienia oraz pogarsza się atmosfera. 

Już teraz poznaj wszystkie funkcjonalności Blue Colibri App oraz zajrzyj do innego artykułu, w którym omawiamy 5 problemów, jakie pomoże Ci rozwiązać nasza aplikacja


Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!