Platforma komunikacyjna dla pracowników. Jak możesz ją wykorzystać w Twojej firmie?

Pomimo tego, że dysponujemy dziś szeregiem narzędzi do przekazywania sobie informacji (telefon, mail, komunikatory internetowe etc.), to i tak zawsze trzeba się liczyć z tym, że ktoś czegoś nie przeczyta czy o czymś zapomni. Dlatego coraz więcej firm inwestuje w wewnętrzne platformy komunikacyjne dla pracowników, które obrazowo można określić mianem „firmowego Facebooka”. Podobną funkcję pełni nasza aplikacja – Blue Colibri App. Poznaj życiowe przykłady wykorzystania jej w Twojej firmie.

Udostępnianie wiadomości firmowych

Platforma komunikacyjna dla pracowników może być bardzo wygodną alternatywą dla innych popularnych narzędzi do komunikacji, przede wszystkim maila. Pozwala o wiele szybciej przekazać ważne wiadomości wszystkim pracownikom lub wybranej grupie odbiorców. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy pracownicy wykonują swoje zadania poza biurem i nie zawsze mają dostęp do skrzynki mailowej lub nie mogą odebrać telefonu.

Wewnętrzna książka kontaktów

W wielu firmach występuje problem notorycznego dopytywania o dane kontaktowe np. do działu księgowości, HR czy zaopatrzeniowca. To mocno angażuje osoby, które muszą odpowiadać na takie pytania – np. managerów czy pracowników sekretariatu. Jedną z funkcji naszej platformy komunikacyjnej jest udostępnienie książki kontaktów, w której każdy pracownik może w ciągu chwili wyszukać potrzebne mu dane.

Tworzenie wydarzeń firmowych z automatycznym zapisywaniem w kalendarzu

Klasyczna sytuacja: firma organizuje szkolenie wewnętrzne, o czym muszą zostać powiadomieni wszyscy pracownicy mający wziąć w nim udział. Część otrzyma tę informację ustnie, część mailowo czy telefonicznie, a to zawsze rodzi ryzyko, że niektórzy pracownicy po prostu o tym zapomną, nie zapiszą sobie tego w kalendarzu etc.

Dzięki wewnętrznej platformie komunikacyjnej, informację o szkoleniu można dodać do zakładki z wydarzeniami firmowymi, co spowodowuje jej automatyczne zapisanie w kalendarzu zainteresowanych osób – otrzymają powiadomienie oraz przypomnienie krótko przed zaplanowanym szkoleniem.

Udostępnianie wewnętrznych dokumentów firmowych

W każdej firmie krążą różnego rodzaju dokumenty wewnętrzne, chociażby regulaminy, umowy, oświadczenia, rozliczenia, wzory itd. Przekazywanie ich pracownikom w formie papierowej zawsze kończy się tak samo: część dokumentów po prostu ginie. Można rozwiązać ten problem dzięki platformie komunikacyjnej, z poziomu której każdy pracownik uzyska dostęp do dokumentacji w formie cyfrowej.

Błyskawiczne przekazywanie kluczowych informacji

To właśnie aplikacje mobilne stanowią dziś najszybszy kanał komunikacji. Po pierwsze: większość z nas zawsze ma przy sobie smartfon. Po drugie: wiadomość otrzymaną za pośrednictwem apki można odczytać wtedy, gdy z jakiegoś powodu nie możemy odebrać telefonu.

Dlatego mając do przekazania jakąś pilną wiadomość, np. o zmianie trasy przejazdu czy konieczności zabrania ze sobą konkretnych narzędzi, warto udostępnić ją zainteresowanym pracownikom przez wewnętrzną platformę komunikacyjną.

Budowanie firmowej społeczności

Blue Colibri App posiada funkcje sprzyjające wzmacnianiu relacji na linii pracownik-firma. Nasza platforma komunikacyjna może więc być jednym z ważniejszych elementów strategii team building, ułatwiając kontakty między pracownikami, również na poziomie czysto prywatnym.

W wersji Pro udostępniliśmy takie narzędzia, jak chociażby Chat czy tworzenie różnych grup zainteresowań – dzięki temu pracownicy mogą łatwo umawiać się np. na wspólne uprawianie sportu, wyjścia na imprezy i tym samym zacząć tworzyć świetnie rozumiejącą się społeczność firmową.

Usprawnienie komunikacji z każdym z pracowników z osobna

Jedną z ciekawszych funkcji naszej aplikacji jest tworzenie, udostępnianie i wypełnianie ankiet online. Dzięki temu narzędziu pracodawca może poznać realne potrzeby swoich pracowników, dowiedzieć się, jak postrzegają oni swoje miejsce pracy, co chcieliby w nim zmienić itd. Jest to szalenie ważne w firmach o rozproszonej strukturze zatrudnienia, w których bardzo często pracownicy są wręcz anonimowi dla zarządu.

Jak widzisz nowoczesna platforma komunikacyjna dla pracowników jest bardzo przydatnym narzędziem – na pewno znalazłeś wśród opisanych funkcjonalności coś, co sprawdzi się również w Twojej firmie. Poznaj wszystkie korzyści, jakie daje Ci Blue Colibri App. Sprawdź też nasze pozostałe narzędzia: Blue Colibri App E-learning oraz Blue Colibri App Internal Communication.

Czy jesteś zainteresowany naszym produktem? Zarezerwuj demo!