Gondoljunk csak bele: eszünkbe sem jut egy saját szövegszerkesztőt fejleszteni, mivel tökéletesen megfelel minden célunknak a Microsoft Word. Ugyanez elmondható a prezentációk, a grafikák, a fotók, a statisztikák és a kimutatások kapcsán is csak néhány példát említve. Tudjuk, hogy a piacon rengeteg jól bevált és megbízható szoftver áll rendelkezésünkre azonnal potom pénzekért.
Mivel a belső kommunikációs szoftverek kínálata kevésbé él még a köztudatban, mint például a szövegszerkesztőké, összeszedtük, mivel jár, ha inkább saját felület fejlesztésébe vágnánk a fejszénk.
Első blikkre a saját fejlesztés kedvezőbbnek tűnhet, főleg, ha a cég saját IT kapacitással meg tudja oldani a fejlesztést házon belül. Ám ez a szerencsés kivétel, és ebben az esetben is pillanatok alatt az előre kalkulált összeg többszörösére rúghat az anyagi befektetés. Főleg, ha a fejlesztők munkaóráit összeadjuk, illetve számításba vesszük, hogy az ügyfeleknek szánt projektek sínylik meg a belső fejlesztést.
Szerencsétlenebb helyzetben külső alvállalkozókat, fejlesztő céget bízhatunk meg. Szoftverfejlesztőt, szoftvertervezőt, app fejlesztőt, UX és UI designert, valamint rendszermérnököt, akik a korábban felmerülő kérdéseinkre ugyan kész válaszokkal, de borsos számlával is készülnek. Mindezek munkaköltségével alsó hangon is máris nettó 5-10 milliónál járunk. És ez az ár nagyban változhat annak függvényében, hogy szeretnénk-e egyéb HR rendszerekkel integrálni a felületet, illetve, mennyi időnk van rá, hisz, ha minél gyorsabban kell az alkalmazás, az annál több fejlesztőt, és annál több költséget jelent…Mivel az olyan belső kommunikációs alkalmazásokat, mint a Blue Colibri App számos ügyfél használja, így a fejlesztési költségek eloszlanak. Így a saját fejlesztés töredékéért kaphatunk egy megbízható, az adatvédelmi előírásoknak teljesen megfelelő, kész rendszert, amelyet egyébként teljesen a cég arculatára is szabhatunk!
A másik kardinális tényező, hogy mennyi idő alatt szeretnénk kézhez kapni a belső kommunikációs felületünket. A Blue Colibri Appot az ötlettől a megvalósításig mindössze akár 1 hónap leforgása alatt is be tudjuk vezetni, de a szűkebb funkcionalitással rendelkező rendszerünket, a Blue Colibri App Smartot már akár 1-2 hét alatt is. Ezzel szemben a saját alkalmazás fejlesztésének ideje csupán csak megbecsülhető, és nagyban függ az alábbi tényezőktől:
Miután megbecsültük az anyagi és időbeli befektetést, azt hinnék már sínen vagyunk, de a valóság az, hogy a neheze csak ezután jön. Hiszen, ha nincs, aki használja a felületet, a minden eddig törekvésünk csak kidobott pénz és energia lesz az ablakon.
A Blue Colibri App csapata éppen ezért az eszköz mellett részletes bevezetési stratégiával, kommunikációs eszközökkel és változatos aktivitásokkal támogatja ügyfeleit, hogy a lehető legrövidebb időn belül a lehető legtöbb munkavállaló aktív felhasználóvá váljon. Segítünk az app népszerűsítésében, a tartalomgyártásban, valamint a nagyköveti program és tesztcsapat kialakításában.
Eddigi tapasztalataink alapján a jól megalapozott bevezetési stratégiával már az első 1 hónap végére a munkavállalók átlag 85%-kát tudjuk elérni a felülettel. Ezzel szemben egy egyedi saját fejlesztés esetén a fogadtatás a munkavállalók körében kevésbé megbecsülhető.
Emellett a saját rendszer egyéb zsákbamacskát is rejt. Míg a Blue Colibri Appal mindenki láthatja előre, hogy mit kap a pénzéért, egy saját fejlesztésnél a fent említett akadályok mellett még számtalan olyan tényező kerülhet a képletbe, amit előre egyszerűen nem tudunk megbecsülni, mégis alááshatják a teljes fejlesztést.
Végig vesszük azt is, milyen ellenérvekkel szoktunk találkozni mi is, amikor a Blue Colibri Appot mutatjuk be vállalati ügyfeleinknek:
A belső kommunikációs alkalmazások általában a legtöbb szervezeti kihívásra megoldást nyújtanak, bár az igaz, hogy nem mindre. Azonban arra egy felület sem képes. Partnereink között szerepelnek a gyártásban, a kereskedelemben, a turizmusban, a szolgáltató- és bankszektorban tevékenykedő vállalatok, az egészen apró vállalkozásoktól kezdve a cégóriásokig, mégis kivétel nélkül ugyanazokkal a kihívásokkal hozakodnak elő, mikor az előzetes igényeiket mérjük fel. Az általunk kínált funkciók partnereink belső kommunikációs kihívásainak 90%-ára megoldást nyújtanak. A fennmaradó 10%-ot lefedő fejlesztéseken pedig folyamatosan dolgozunk, hogy egyre szélesebb körű szolgáltatást nyújtsunk a kommunikációtól kezdve, a tudásmenedzsmenten és adminisztráción át, a motiválásig és dolgozói elismerésig.
Bár a Blue Colibri App felülete rendelkezik egy alap megjelenéssel, az alkalmazás teljes mértékben cégre szabható. A vállalat döntheti el a domain nevet, az alkalmazás nevét, ikonját, megjelenését (színek, betűtípus), sőt még személyre szabott gyorsgombok beemelésére is lehetőség van.
Előfordul az is, hogy ügyféltalálkozón felmerül a kétely, hogy az előre beépített és meghatározott funkciók vagy nem fednek le minden igényt, vagy pedig túl sok lehetőséget kínálnak. Igazság szerint már az alkalmazás megtervezésénél megvizsgáltuk azokat a területeket, amelyeket érdemes digitalizálni és ezekre fejlesztettük le az app funkcióit. A leggyakoribb a funkciók a következők:
Emellett pedig további igényekre más-más funkcionalitással rendelkező csomagot is kínálunk, így biztosan minden vállalat megtalálja azt, amelyik neki szól.